БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.68

Капітальний ремонт «Приозерного» Яким буде парк після оновлення?

Ще з минулого року на озері у «Приозерному» працює техніка, розчищають дно, берегову смугу, вивозять пісок і очерет. «Громадський Ревізор» вирішив поспілкуватися із виконавцем робіт – КП «Бровари-Благоустрій», аби дізнатись, що вже зроблено, а також почути про подальші плани з оновлення і облагородження парку

По-перше, про озеро, завдяки якому  ми і ходимо гуляти в парк на Геологорозвідці. Ще з минулого року за його розчистку «фундаментально» взялись міські комунальники.

Наразі вирівняли дно, прилеглу територію очистили від очерету, пісок, що намивають із озера, висушують і рівномірно розподіляють по всій береговій смузі. Роботи планується завершити вже до кінця червня.

Через те, що озеро природне і має властивості самоочищення, подібної механічної «чистки» вистачить на 10–15 років.

По-друге, в парку планують нарешті зробити пішохідну доріжку із фігурної плитки на ділянці від пам’ятника до каплички.

«Всі доріжки в парку в задовільному стані, є прохід вздовж озера, а ця ділянка просто витоптана. Як пройде дощ, то там пройти неможливо, тому ми облаштуємо там також тротуар», – пояснює Андрій Василенко, директор КП «Бровари-Благоустрій».

Відпочинок на будь-який смак

Також ведеться облаштування зон відпочинку на будь-який смак для відвідувачів парку. Тут вже є футбольне поле, поле для пляжного волейболу, паркова зона для пікніків і дитячий майданчик. До речі, дитячий майданчик був встановлений декілька років тому і викликав чималий ажіотаж серед дітей та матусь. Кожного дня при сонячній погоді сюди приходять відпочити і з Пекарні, і з Геологорозвідки.

«Мені тут дуже подобається. Спокійно. Я приходжу з дитиною майже щодня сюди. Цей майданчик – найкращий в районі, напевно. Поки дитина грається, я біля озера спокійно собі книжки читаю – справжня знахідка для матусь нашого району», – розповідає Ганна, мешканка «Пекарні».

Зараз багато елементів і гойдалок вже зносилися, тому їх забрали на реконструкцію. Ремонт буде проводити броварська фірма «Брама», та сама, що виготовила дитячий майданчик в українському стилі у парку Шевченка. Вони замінять дерев’яні опори і відремонтують зношені травмонебезпечні металеві частини. Роботи обіцяють завершити вже до початку наступного тижня, аби на День захисту дітей майданчик у «Приозерному»  зміг порадувати малечу.

Чи можна купатись?

Це, напевно, найбільш хвилююче питання серед броварської молоді, яка ходить відпочивати в парк. На відміну від озера в «Перемозі», озеро «Приозерного» природне, має властивості самоочищення завдяки підземним джерелам, тому теоретично  для купання цілком придатне.

Про це свідчать і проби води, які бере санітарно-епідеміологічна станція. Згідно результатів, вода в озері відповідає всім екологічним нормам і не має шкідливих домішок. Та відкритим залишається питання безпеки. Ні для кого не секрет, що в озері щорічно знаходять декілька «потопельників», які, незважаючи на заборону, платять за відпочинок власним життям.

Аби зробити озеро придатним для купання, потрібно побудувати в береговій зоні рятувальну станцію. В цьому році коштів на її облаштування не передбачено. Тож, не дивлячись на роботи з облаштування пляжу і задовільні показники експертизи води, плавати в цьому році в «Приозерному» все ще заборонено.

Та навіть попри подібну заборону, парк все одно залишається «райським куточком» Геологорозвідки, куди на відпочинок «стікаються» мешканці всього Старого міста. А після планового оновлення «Приозерний» зможе стати затишним місцем відпочинку для всіх броварчан.

Маргарита Струтинська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ