БРОВАРИ +18
НБУ USD 28.27

Пам’яті видатного сина України

У ці травневі дні щороку лунає живе слово та журливі мелодії у сквері імені Тараса Шевченка.

18 травня броварська громада вшановує пам’ять Кобзаря. Саме у цей день 156 років тому у Броварах, на місці сучасного парку на Розвилці, зупинялась похоронна процесія з тілом Кобзаря. Тодішні мешканці нашого міста прощалися з прахом, який з Петербурга доправляли на місце вічного спочинку Шевченка – на Чернечу гору у Каневі.
І вже багато років поспіль існує традиція – саме 18 травня у сквері Шевченка збираються броварчани, щоб ще і ще раз послухати його безсмертні слова, пригадати знайомі з дитячих років вірші та пісні на його слова.
Розпочалися урочистості з панахиди у Храмі святого Тарасія Костянтинопольського, яку відслужили священники КП УПЦ. «Це саме той день, коли відроджується наша автентичність. Сьогодні так приємно бачити, що молоді люди, діти і дорослі вдягають вишиванки, адже ми маємо ще й день вишиванки сьогодні. І я думаю, що пророче слово Тараса у кожен з таких днів проростає новими зернами у душах людей», – сказав настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці КП УПЦ отець Михайло Лесюк.
По закінченні молебну у сквері біля підніжжя пам’ятника відбувся концерт за участі виконавців і колективів Палацу дитячої та юнацької творчості, Броварсь­кої міської музичної школи та міського відділу культури.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 16 жовтня 2020, 13:32

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ